MORES elektronic, s.r.o.

..na trhu již 30 let..

Pro ochranu osob a majetku nabízíme instalaci systémů spojené s nonstop servisem,včetně připojení na PCO. Systémy Jablotron, Texecom, Honeywell, Galaxy, Rokonet,Digiplex

Elektronická zabezpečovací signalizace (EZS), označována také jako elektronický zabezpečovací systém nebo nověji poplachový zabezpečovací a tísňový systém (PZTS), je jednoúčelový poplachový systém určený pro detekci přítomnosti vstupu nebo pokusu o vstup narušitelem do hlídaného prostoru a následnou akustickou či optickou signalizaci. Jde tedy o zařízení, které slouží k ochraně osob a majetku. Nejčastěji se ale používá pro poplašné systémy – alarmy, které reagují na narušení právě vyvoláním poplachu.

Výstražný systém se může spustit analogovou (např. přerušením drátu) i digitální (detektor pohybu – PIR) detekcí. Komunikace mezi detektory a ústřednou může být vedena kabelem, bezdrátově anebo kombinací předešlých způsobů, tj. jeden detektor může být připojen kabelem a druhý bezdrátově.

Systémů elektronického zabezpečení je nepřeberné množství, od těch kde ústředna funguje i jako detektor a signalizace, až po složité systémy s jednotlivými komponenty rozmístěnými nezávisle na sobě. Provedení může být buď jako drátový elektronický zabezpečovací systém (levnější řešení, nemusí se měnit baterie ve snímačích), nebo jako bezdrátový elektronický zabezpečovací systém, jehož výhodou je naopak zejména rychlá montáž i demontáž a snadná rozšiřitelnost EZS, zásadní nevýhodou je však nekompatibilita bezdrátových EZS mezi rozdílnými výrobci.


Jsme ryze českou technologickou firmou s vlastním vývojem i výrobou a tradicí od roku 1990. Přinášíme moderní řešení pro ochranu majetku, zdraví a bezpečí našich zákazníků. Vždy klademe důraz na uživatelský komfort našich produktů.


K ochraně průmyslového majetku a komerčních objektů či historických budov je důležité zvolit dostatečné zabezpečení. Systém, který bezpečnost zajišťuje, by měl být vysoce profesionální, protože chrání cenný majetek. Velmi kvalitní systémy pro rozlehlejší komerční objekty nabízí společnost Honeywell. Ta je leaderem v tomto oboru a úroveň jejich zabezpečovacích systémů je na velmi vysoké úrovni. Váš majetek tak bude vždy v bezpečí.

©MORES elektronic, s.r.o. 2021

Copyright © 2020. All Rights Reserved.