MORES elektronic, s.r.o.

..na trhu již 29 let..

Pro ochranu objektů proti požáru nabízíme homologované systémy - LITES Liberec, ESSER, Menvier, Algo plus.

Elektrická požární signalizace (EPS) je vyhrazené požárně bezpečnostní zařízení (Elektronická požární signalizace), které zajišťuje pomocí hlásičů včasnou signalizaci požáru. Signály z hlásičů požáru jsou přijímány ústřednou EPS. U ústředny (např. v recepci budovy) bývá v režimu den zajištěna stálá obsluha, která v případě signálu požáru má určitou dobu na prověření skutečného požáru a odvolání planého poplachu, jinak EPS přivolá pomocí zařízení dálkového přenosu (ZDP) jednotku požární ochrany (PO). Pokud není zajištěna stálá obsluha (režim noc), je jednotka PO přivolána neprodleně.

Kromě tohoto nejběžnějšího označení EPS se používají i jiná označení, např. LDP (Lokální detekce požáru)


Provádíme instalaci a servis zařízení výrobců:


Jsme jediným českým výrobcem elektrické požární signalizace (EPS) v České republice a navazujeme na historii její výroby od počátku 70. let 20. století.

Nové produkty vyvíjíme a testujeme ve vlastním vývojovém oddělení, vybaveném veškerým potřebným technologickým zázemím. Naše společnost disponuje takovými výrobními středisky a prostředky, které umožňují kompletní výrobu od jednotlivých dílů až po finální kompletaci všech našich produktů. Jedná se zejména o středisko lisování, tváření a obrábění kovů, lisovnu plastů, práškovou lakovnu a linku na osazování, pájení a kontrolu desek s plošnými spoji.

Tím, že máme pod kontrolou vlastní výrobu od nákupu jednotlivých elektronických součástek a dalšího prověřeného materiálu od prověřených dodavatelů až po balení hotových výrobků, můžeme garantovat vysokou spolehlivost a dlouhou životnost všech našich produktů.

Věříme, že naše systémy jsou pro uživatele i instalační firmy to nejlepší řešení. Budeme rádi, když si nás zvolíte za svého spolehlivého partnera.


Vysoká odbornost, neustálé inovace a důsledná orientace na zákazníky a trh zajišťuje již více než 40 let úspěšný rozvoj značky ESSER by Honeywell.

Nabízíme inovativní řešení ochrany požární ochrany, která splňují ty nejvyšší standardy. Systémy společnosti Honeywell představují díky své modularitě a rozsáhlým možnostem přizpůsobení jednoznačnou volbu pro instalace vyžadující kvalitu a preciznost provedení.

Systémy ESSER v sobě skrývají profesionální, vysoce kvalitní systémy elektrické požární signalizace s inteligentním řídicím systémem.

Tyto systémy nabízejí mnoho výhod: Dokonalou koordinaci všech součástí, která přináší mnohem více funkcí. Všechny produkty jsou navíc nadále vyvíjeny a aktualizovány, avšak vždy zaručují zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi systému. Tento fakt chrání Vaši investici do systému a garantuje jeho dostupnost a rozšířitelnost po mnoho let.©MORES elektronic, s.r.o. 2020

Copyright © 2020. All Rights Reserved.